Medicate EST OÜ

Medicate Est OÜ on tegelenud 2009. aastast alates konkreetsete tervisetoodete väljatöötamisega, mis oleksid väljundiks bioloogiliselt sobivate nanoosakeste- alastele teadusuuringutele. Sellele eelnes pikaajaline koostöö  Portugali ja Venemaa teadlastega biomeditsiini- ja nanotehnoloogia vallas .

Esimeseks arendatavaks valikuks sai kõige täpsemini inimkehas olevaga sarnane nanomaterjal – hüdroksüapatiit, mille osakeste kuju, suurust, kristalliseerumise astet ja teisi parameetreid saab kristallide kasvatamise käigus täpselt jälgida ja suunata. Oli vaja leida  veel praktiline lahendus ajaühikus vajaliku koguse nanokristallide doseerimiseks ja pakendamiseks.

Praeguseks on meie 2009. aastal valminud esimene toode NANOHAP™ andnud  tuhandetele inimestele võimaluse oma haigestunud liigestega siiski eluga kergemalt hakkama saada.

Sini-valgete kapslitega toodet on tellitud aastate jooksul pea kõikidesse Eruroopa riikidesse, aga ka USA-sse, Kanadasse ja Austraaliasse.

2015. aastal valmis samale algainele baseeruvast sarjast rohe-valgete kapslitega toode NANOHAP Bone Extra, mille nimes olev laiend viitab,  et keskendutakse luumaterjalile. Kapslites olevate nanokristallide kuju ja suurus ongi valitud samade mõõtmetega, millised on suuremal osal luudes olevatel looduslikel nanoosakestel. Täpsemalt – inimkeha looduslikust luumaterjalist ¾ on just sellised.

2019. aastal jõudsime spetsialiseeritud tooteni, mis aitab efektiivselt hammaste ülitundlikkuse vastu, kattes kahjustunud emaili ja paljastunud juurekaelad. NANOHAP™ Dental on sobiv ka hammaste esteetilise välimuse eest hoolitsemiseks.

2020 – järjekordne uus toode NANOHAP Basic, mille nanokristallide valik on kõige laiema parameetri spektriga, andes võimaluse väga kiiresti leevendada kaltsiumi ja fosfori defitsiiti kogu organismis. Tugevam toime küünte ja juuste tervisele ning tugevusele.

2021. aastal täiendasime nanoosakeste doseerimisviisi, senise kapslitesse pakendamise alternatiivina hakkasime nanokristalle vormima suus lahustatavateks tablettideks. Koostöös Eesti ettevõttega PharmaEstica Manufacturing valisime sobivad komponendid meeldivamaitseliste tablettide moodustamiseks ning esimesena väljus nende tehase tootmisliinilt NANOHAP Liigestele uus, väga kenas pakendis versioon.

Tänapäevane tootmise globaliseerumine võimaldab ka Medicate Est OÜ-l olla väike, aga edukas ettevõte, kus  toodete teaduslikul väljatöötamisel tehakse jätkuvalt koostööd vastava ala spetsialistidega mitmes välisriigis  ning vajalikud eriti kvaliteetsed toormaterjalid valmivad juba konkreetsete tellimustena  nii Prantsusmaa kui Ameerika laboratooriumides.

Lõplik toodete valmistamine, pakendamine ja turustamine toimub ikka Eestis, Pärnus.

Tegemist on ainulaadse materjaliga, millest tehtud toodetel on omadused, mida saab omistada vaid ravimitele, aga tema looduslikult kehaomase koostise tõttu ei  kuulu ta tüüpiliste ravimite hulka. Nii ongi NANOHAP tooted esimene nanomeetriline bioloogiline toidulisandite sari maailmas.

Juhatuse liige