Liigesed ja selg on kanged, teevad haiget?

Registreeritud toidulisandid sarjast NANOHAP: Sini-valged kapslid - Bioloogiliselt aktiivne nanomeetriline kaltsium liigestele NANOHAP™
Rohe-valged kapslid - Bioloogiliselt aktiivne nanomeetriline kaltsium luudele NANOHAP™ Bone Extra

Nanoosakeste kontaktpind (eripindala) on  kuni 1250 korda suurem kui tavaainetel, seega nende toime organismile palju intesiivsem. Iga aine nanoosakesed käituvad oluliselt teisiti kui sama aine mikrodimensionaalne variant, millega me tavaelus ja ka arstiteaduses kokku puutunud oleme. Seda nii füüsiliste omaduste kui toime ja mõjuspektri osas tervikuna.

Selles kontekstis tuntuim, teduslikult kõige rohkem uuritud ja meditsiinis sagedast kasutamist leidnud aine on nanohüdroksüapatiit . Analoogilised ohutud üliväikesed ossakesed on ka NANOHAP toodetes.

Kontrollitud keemilise reaktsiooni käigus kasvatatakse osakesed bioloogiliselt sobivateks nanokristallideks, mille keemiline valem on (Ca10(PO4)6(OH)2). Hüdroksüapatiidi nanokristallid kõige täpsemini järele tehtud inimkeha materjal maailmas. Seega on ta klassifitseeritud kui kehaomane aine. Organismis leidub hüdroksüapatiiti tervelt 1,5...2 kilo, paiknedes erinevate parameetritega nanoosakestena nahas, hammastes, küüntes, juustes ning luude, liigeste ja kõhrede kollageenkarkassil, andes neile kudedele tugevuse. Keha eri piirkondades paiknevad osakesed on erineva suuruse-, kuju- ning kristalliseerumusastmega. Neist parameetritest sõltubki nanoosakeste toimimise suund ja intensiivsus.

Seega – õiged osakesed on oma kindlatel kohtadel vastavalt eesmärgile, toimides nii rakkude ehitusmaterjalina kui hormoone mõjutava katalüsaatorina. 

Kristallide moodustajateks on vaid kaks elementi - kaltsium (Ca) ja fosfor (P), suhtearvuga 1,67 – nende kuju, koostis ja kristalliseerumisaste vastab organismis olevatele sama suurusega bioloogiliste „ehitusplokkide“ omadustele, mis elusa keha luumaterjaligi moodustavad. Seda nii füüsilises, keemilises kui funktsionaalses kontekstis. Organism suudab vajadusel materjali kaasata oma tegevusse ilma ümbertöötlemise vajaduseta otse koe rakutuuma tasandil, ning loomulikult ei kaasne sellega mingeid kahjulike kõrvalmõjusid.

Sari NANOHAP koosnebki praegu kahest tootest, milles kummaski on valitud erinevate parameetritega ülipuhtad hüdroksüapatiidi nanoosakesed. NANOHAP modifikatsioonid on koostatud bioloogilisel põhimõttel, et nende kasutamisel saaks forseeritult täiendatud just konkreetse kehapiirkonna osakeste vajadus. Nii on võimalik vähendada paljude organismi kaltsiumipuudusest tekkivate häirete riski. Sellisteks üldtuntud probleemideks on luude hõrenemine, liigesevaevused, luumurdude aeglane ja puudulik konsolideerumine, hambaemaili lagunemine ja hammaste ülitundlikkus, ka ebaterve nahk, nõrgad küüned ja juuksed, lihaskrambid, unetus jne. 

Erinevatest seadustest tulenevalt ei ole võimalik avada siinkohal kõiki NANOHAP toodete laialdasi ning positiivseid omadusi ja toimeid. Neist paljusid võib iga lugeja leida ise tunnustatud teadustöödes, mis on avaldatud Internetis. Paraku on neist peaaegu kõik võõrkeelsed, seepärast jätame huvilistele võimaluse konkreetsete küsimuste korral pöörduda julgesti meie poole, kasutades selleks kontakti lehel olevat tagasiside vormi - või otsevestluseks Medicate Est OÜ telefoninumbrit 55670607.

NANOHAP™

NANOHAP™ sini-valgetes kapslites  on paljude aastate jooksul ennast edukalt tõestanud liigesterohi, mille õigete parameetritega nanoosakesed liiguvad organismis vabalt, jõudes kiiresti kahjustunud liigestesse ning mitte üksnes ei vähenda ebameeldivustunnet vaid toimivad otse haiguse põhjusele.

Liigesevaevused on enamasti tingitud põletikulisest protsessist, mis ajapikku hävitab kahjustunud liigestes kõhrkoe (öeldakse: liigesed on kulunud). Põletiku tõttu seal tõusnud happelisuse tase tekitab aga valu ümbritsevates närvilõpmetes.

NANOHAP™ kristallid läbivad rakuseinu ning põletikukoldesse jõudnud, muudavad sealse keskkonna taas aluselisemaks. Nii taandub kiiresti põletik, aeglustub või peatub kõhrkoe hävimine ning väheneb valuaisting. Hävinud kõhrkude ei ole kahjuks võimalik suukaudsete ravimitega taastada, seega saab aidata kauem vastu pidada vaid seda osa liigesest, mis on veel piisavalt töövõimeline.

Sini-valgete kapslite mõju on tajutav juba keskmiselt nädala-kahe jooksul kapslite tarvitamise algusest, siiski võtab kogu põletiku taandumisprotsess aega 2-3 kuud. Nii ongi sini-valgete kapslite soovitatavaks kasutuskuuriks liigeseprobleemide korral vähemalt 3 kuud. Kuna põletikukolle võib hiljem taas aktiveeruda ning kahjustus suureneda, tasub vajaduse tekkimisel materjali kasutuskuuri korrata.

NANOHAP™ nanoosakesed mõjutavad aktiivselt veel mitmeid organeid, võimendades hormoonide kaudu nende funktsioone: neerud, maks, pankreas, kilpnääre, lihased (ka südamelihased). Läbi hormoonide kiirendavad nad keha rakkude looduslikku uuenemisprotsessi ning kahjustunud kudede kiiremat taastumist, mobiliseerides diferentseerimata rakke muutuma just vajaliku koe rakkudeks.

NANOHAP™ omab tugevat antibakteriaalset toimet, seda nii gram-positiivsetele (nt. Staphylococcus aureus) kui ka gram-negatiivsetele (nt. Escherichia coli) mikroorganismidele. Kapslites olev pulber on ka välispidiselt edukalt kasutatav – isegi mädaste haavandite taastumisel, vähendades seal armkoe teket.

NANOHAP™ BONE EXTRA

NANOHAP™ Bone Extra on eelkõige luutiheduse ning hambaemaili defektide taastamiseks, aga toimib ka väga efektiivselt luumurdude, -traumade ning samuti operatsioonijärgsete haavade kinnikasvatamise kiirendajana.

Luude hõrenemise põhjuseks on oragnismi elutähtis ülesanne säilitada Ca2+ ioonide konstant veres. Kui aga keha ei saa piisavat kaltsiumihulka toiduga või on omastamise mehhanism häiritud, siis võtabki ta vajaliku koguse „laost“ – luudest, hammastest… pikemas perspektiivis jääb nii aga ladu tühjemaks, tekibki luude hõrenemine – osteoporoos.

NANOHAP™ Bone Extra annab kehale võimaluse tagada jooksvalt kaltsiumi ioonide vajalik kogus veres ning paigutada ülejäänud osakesed „lattu“ tagasi.

NANOHAP™ Bone Extra rohe-valged kapslid sisaldavad inimkeha loodusliku koostematerjali senini kõige paremini järeletehtud analoogi, mille üliväikesed kristallid on bioloogiliselt identsed meie keha luudes, kõhredes, hammastes, küüntes, juustes ja naharakkudes olevate osakestega.

Kuna nanokristallide koostis, kuju, suurus, kristalliseerumise aste ning ka muud parameetrid on täpselt sarnased enamusega meie luude eri kihtides olevate osakestega, siis paigaldab keha neid otse, ilma ümbertöötlemise ja abiainete vajaduseta luumaterjalis tühjaks jäänud kohtadesse. Pikema kasutusperioodiga on seeläbi võimalik oluliselt taastada kahjustunud luukoe tugevust, samuti tervenevad nahk, küüned ja juuksed.

Kuna kapslid lahustatakse suus, ainult süljes, siis kinnituvad nanoosakestest koosnevad graanulid puhastele (just pestud!) hammastele ning taastavad mõne nädalaga emaili pinna defektid. Hambaemaili kuni närvideni läbivad kapillaarid (torukesed) suletakse, mistõttu väheneb või kaob täiesti hammaste ülitundlikkus külmale ja kuumale toidule. Paljastunud juurekaelad kaetakse taas kaitsva emailikihiga ning ei ole puudutamisel enam valusad.

NANOHAP™ Bone Extra kapslites olevat pulbrit saab kasutada välispidiselt, haavade paranemise toetajana.